Συνάντηση της Διοικήτριας με τον Πρόεδρο του ΕΚΑΒ-ΕΚΕΠΥ

//Συνάντηση της Διοικήτριας με τον Πρόεδρο του ΕΚΑΒ-ΕΚΕΠΥ

Συνάντηση της Διοικήτριας με τον Πρόεδρο του ΕΚΑΒ-ΕΚΕΠΥ

Καλαμάτα, 10/3/2022

Συνάντηση πραγματοποιήθηκε σήμερα στο γραφείο της Διοίκησης του Γ.Ν.Μεσσηνίας, μεταξύ της Διοικήτριας κ.Ελένης Αλειφέρη και του Προέδρου του ΕΚΑΒ-ΕΚΕΠΥ κ.Νικολάου Παπαευσταθίου. Στη συνάντηση επίσης παραβρέθηκε και ο νέος Διευθυντής του Περιφερειακού Τμήματος ΕΚΑΒ-Παράρτημα Τρίπολης κ.Κωνσταντίνος Κατσαρός.

Η συνάντηση πραγματοποιήθηκε σε πολύ καλό κλίμα και η Διοικήτρια του Γ.Ν.Μεσσηνίας είχε την ευκαιρία να ενημερώσει τον κ.Παπαευσταθίου για όλα τα ζητήματα που έχουν προκύψει από την πανδημία και την καθημερινή λειτουργία του Νοσοκομείου. Ο κ.Παπαευσταθίου αναγνώρισε την κρίσιμη συμμετοχή και τη συμβολή του Νοσοκομείου στη υγειονομική κρίση στη περιφέρεια Πελοποννήσου. Επίσης συζήτησαν σχετικά με τη συνεργασία των δύο υπηρεσιών για την αποτελεσματικότερη διαχείριση και αντιμετώπιση των θεμάτων υγείας που απασχολούν το νομό μας.